תלם משלנו: כנס למיניות ויחסים אלטרנטיביים

יום שישי ה-24.6.2022  |  9:00-15:00  |  MyCampus ליד קניון איילון

תלם משלנו: כנס למיניות ויחסים אלטרנטיביים נועד על מנת לקדם שיח מיטיב, לחבר אנשי מקצוע מתחומים שונים עם קהילות BDSM, יחסים א-מונוגמיים ואחרות.ים. 

הכנס נועד לאפשר לאנשי מקצוע ולקהילה ללמוד ולהעמיק בסוגיות שונות המעסיקות אוכלוסיות אלו, שהן מתוייגות וכמעט שלא נחקרות. הכנס מביא אנשי מקצוע העוסקים באופן תכוף עם BDSM ויחסים לא-מונוגמיים וחברי קהילה אשר חיים זאת יום יום, על מנת להביא את מיטב הידע הפרקטי ולתת כלים להתמודדות ועבודה מיטיבה עם האתגרים השונים שאורחות חיים אלו מביאים.

 אנחנו מזמינות אתכן ליום של הרצאות, סדנאות ומינגלינג במרחב בו נשות קהילה ונשות מקצוע מגיעות להציג זוויות מגוונות ופרקטיות עבור קהילות אלו. 

הכנס הוא פרי של שיתוף פעולה בין Choices והמרכז למיניות אלטרנטיבית ונוצר על מנת לייצר חיבורים אלו בתוך הקהילות ועם נשות המקצוע.

בכנס ארבעה מרחבי לימוד בנושאים מגוונים אשר יפעלו במקביל ויונחו על ידי יותר מ-20 מרצות ומנחות.

בהפסקה יוגש כיבוד.

כרטיסים במכירה מוקדמת: 240 ש"ח (עד 100 כרטיסים או עד ה-31.05.2022)

מחיר מלא לכרטיס: 280 ש"ח

מחיר לסדנאות בלבד: 120 ש"ח

 

תוכניה תלם משלנו: כנס מיניות ויחסים אלטרנטיביים

מי זכאי.ת להנחה? חברות ועמיתות איט"מ ותלמידות במוסדות המוכרים על ידי איט"מ; מתנדבות, עובדות ותלמידות ב'דלת פתוחה'; מתנדבות, עובדות ותלמידות של 'לדעת – לבחור נכון'; עובדות ומתנדבות ב'מעברים לקשת הטרנסית'. מתנדבות ומטפלות במרכז למיניות אלטרנטיבית.

ההרצאות והמרצות

* יתכנו שינויים בתוכניה

התמודדות עם קונפליקטים ודילמות במערכות יחסים א-מונוגמיות – במערכות יחסים פתוחות, כשמגיעים קונפליקטים, הם מערבים כמה אנשים, שלכל אחד מהם רגשוות, צרכים, ונקודות רגישות שונות. איך ליצור מצב שבו כל המעורבים בדבר ירגישו שהצרכים שלהם מקבלים מקום והכרה – ואיך למצוא פתרונות יצירתיים שיענו על כמה שיותר מהצרכים כך שאף אחד לא ירגיש שהוא נותר בפשרה מרירה? 

שרון קל אור – עוסקת 15 שנה בליווי בנקודות שינוי ובפתרון קונפליקטים ומתמחה בתקשורת מקרבת וליווי זוגי מבוסס מובחנות, וכן בכלים לניהול פחד והתמודדות עמו. מנחת קורסים וסדנאות בתקשורת מקרבת לקהל הרחב, וגם פיתחה יחד עם ד"ר מאשה הלוי קורסים וסדנאות המכינים אנשים לאתגרי החיים הא-מונוגמיים וכן השתלמות למטפלים שרוצים ללוות בקליניקה אנשים שבוחרים באורח חיים זה. מלווה בקליניקה יחידים, זוגות והרכבים גדולים יותר ביצירת מערכות יחסים שיש בהן אהבה וחופש.

סוגיות בהשתלבות בקהילות בדסמ (BDSM) – ההרצאה תדבר על השתלבות של יחידים בתוך קהילת הבדס"מ במרחבים הוירטואלים ופיזיים. בהרצאה נביא את הסוגיות וההתמודדויות שעולות לאנשים שרוצים להיכנס לעולם הבדס"מ והדרכים לעבוד איתם – אנונמיות מול חשיפה, חקירת תפקידים, יצירת תדמית, הצורך ללמוד והרצון להגשים.

אלי דום, 16 שנה בעולם הבדס"מ מנהל קהילות, יוצר, כותב ומשתף, ומרצה.

'אל תחזרי עם סימנים כחולים' – על א-מונוגמיה ו-BDSM (כללי) – איך עושים את זה? איך מנהלים זוגיות א-מונוגמית כשמתערבב הרצון להתנסות ב-BDSM? מה עושים כשאחד רוצה להתנסות ב-BDSM רק עם אחרים ולא בבית? ואיך מתמודדים עם סימנים כחולים שנגרמו על ידי מישהו אחר? א-מונוגמיה ו-BDSM – בואו נדבר על זה. 

ד"ר מיכל צוקר, יועצת זוגית ומשפחתית, מייסדת בית ספר 'נמש' למקצועות המשפחה. נשואה באושר, אמא לשניים, חיה פוליאמוריה מאז 2007. מלמדת בבית הספר שלי קורסים לייעוץ זוגי או משפחתי. מלווה בקליניקה זוגות שמנהלים מערכות יחסים א-מונוגמיות מכל הצורות והגוונים: קשרים היררכיים ראשיים או משניים, קשרים א-היררכיים, קשרים הטרוסקסואליים וקשרים חד מיניים. עובדת עם זוגות שמתמודדים עם נושא ה-BDSM בתוך הקשר וגם "בחוץ", במערכות היחסים האחרות. אני מאמינה שיש יותר מדרך אחת נכונה לחיות את החיים האלה. ומלווה זוגות בחיפוש שלהם אחר הדרך המדויקת עבורם.

חקירה של זהות לא נורמטיבית (כללי) – סיפורה האישי של יעל, אישה ביסית, א-מונוגמית ובדס"מית. בהרצאה היא תדבר על השינויים שהזהות שלה עברה עם השנים, ההשפעה על הסביבה הקרובה, הבחירות המקצועיות ומערכות היחסים שלה. יעל תדבר על איך שזהויות משתנות עם הזמן, על הדיסוננסים שעולים תוך כדי, על כמה פעמים היא יצאה מהארון ובכלליות, איך זה להיות אישה א-נורמטיבית בעולם נורמטיבי.

יעל קאלימי, יעל קאלימי, מאמנת אישית למבוגרים.ות ונוער, מלווה בתהליכי גיבוש זהות, מנחת קבוצות ומרצה. א-מונוגמית, בדס"מית וביסית. עובדת עם הקהילה, מתוך הקהילה.

אתגרים רגשיים בחוויה במרחב סקס-פוזיטיב (כללי)

מרחב סקס-פוזיטיב מזמן עבור המשתתפים.ות (והמארגנים.ות!) מפגש בלתי אמצעי עם מנעד רחב של רגשות, בהיותו טעון והיפר-אינטנסיבי. לאילו סוגיות חשוב לשים לב? איך אפשר להחזיק ולהכיל את החוויה הרגשית העוצמתית? מה יכול לעזור לנו לשמור על עצמנו ועל קרובינו?

דניאל רגב, בן 35, אב ללוסי הקטנה, בעל תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מנחה קבוצות ומחנך למיניות בריאה, לומד בתכנית ההשלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית ומתנדב ב"מרכז למיניות אלטרנטיבית". 

שינויים בחשק המיני עם פתיחת היחסים בזוגיות ארוכת טווח (א-מונוגמיה) – כמטפלת מינית מוסמכת מגיעים אלי לקליניקה זוגות א-מונוגמיים עם דילמות שונות, אחת מהן היא שינויים בחשק של אחד או שניים מבני הזוג. הרצאתי תתבסס על שאלון שאעביר לבני.ות הקהילה הלא-מונוגמית, בו נבדוק את השינויים בחשק וגלגוליו עם פתיחת הזוגיות. כמו גם על ניסיוני הטיפולי בעבודה עם שינויים בחשק בקליניקה.

אפרת מנור, עו"ס קלינית, מטפלת מינית מוסמכת איט"ם ומדריכת מטפלים מיניים. אפרת בעלת נסיון עשיר בעבודה עם קהילות מיניות אלטרנטיבית וכיום עובדת על ספר בנושא.

מעגל ההסכמה (כללי) – מעגל ההסכמה עוזר לנו לזהות באיזה סוג של דינמיקה אנו נמצאים. נתינה-קבלה ולקיחה-אפשור. דינמיקה זו יכולה להיות במגע ומיניות וגם באינטראקציות אחרות כמו מתן תמיכה. איך אני יודעת איפה אני נמצאת בדינמיקה? מה קורה כשיש חוסר תקשורת של איפה נמצאים בדינמיקה? בהרצאה נחקור את מעגל ההסכמה ונראה איך הבנה שלו יכולה לעזור לנו להבין את עצמינו יורר טוב, ובסופו של דבר גם לתקשר גבולות טוב יותר.

נועה פז – מנחת סדנאות, פודקאסטרית מפיקת אירועים. מדברת על א-מונוגמיה, דימוי גוף, בחירה חופשית וחיבור לעצמינו. אמונוגמית ובדסמית.

גזענות ורב-תרבותיות במרחבים מיניים (BDSM) – הסללה אתנית וסגרגציה יוצרות חצצים ומגבלות בדרכים להבעה עצמית והגשמה מינית של מיעוטים אתניים. בהרצאה נבחן, מנקודת מבט סובייקטיבית ואקטיביסטית של גבר יהודי-ערבי שגם עוסק בפיקוח על מרחבים מיניים, אילו חוויות עשויות לנבוע מזהות זאת, כיצד אפליה זאת מתבטאת ומה יכול להועיל בהתמודדות אישית ומקצועית. אשתף את נקודת מבטי כחלק מהפריפריה החברתית ואעלה הרהורים ומחשבות על דרכים להתמודדות עם סוגיות חברתיות בקהילות מיניות. האם ישנן דרכים נוספות להתמודדות עם מטרידניםות בחברה, מלבד רשימות שחורות, חרמות ונידויים? בהרצאה אשתף את נקודת מבטי כחלק מהפריפריה החברתית, הרהורים ומחשבות על דרכים להתמודדות עם סוגיות חברתיות.

עובדיה יאמאן, צורף מסורתי. מנהל הפקות באירועים בעלי אוריינטציה מינית,  מ-2012. מתנדב במרכז  למיניות אלטרנטיבית ומייסד קורס DM – להכשרת א.נשים למניעה ומענה מידי במקרה של הפרות הסכמה ובטיחות באירועים חברתיים.

סטיגמה וסטיגמה עצמית במפגש הטיפולי עם א.נשים במיניות אלטרנטיבית בבריאות הנפש (כללי) – א.נשים במיניות ויחסים אלטרנטיביים סובלים מסטיגמה חברתית אשר יוצרת צרכים טיפוליים ייחודיים. כך לדוגמא דימוי עצמי נמוך וקושי ביצירת קשרים אינטימיים עלולים להיגרם כתוצאה מחשיפה לסטיגמה אשר מחזקת אצל הפרט דעות קדומות וחוויה שלילית אודות עצמו. כמו כן, החשיפה הנדרשת בטיפול נפשי מעמידה אף היא את הפרט/הזוג בפני הסיכון למבט חברתי שיפוטי. ההרצאה תעסוק ביחסי הגומלין בין הסטיגמה החברתית לסטיגמה העצמית ומהו טיפול רגיש למיניות אלטרנטיבית.

רחלי טל-הדר היא עו"ס MSW ודוקטורנטית, מנכ"לית שותפה במרכז למיניות אלטרנטיבית. בעלת קליניקה לטיפול פרטני וזוגי ממוקד מיניות ויחסים. פעילה חברתית, חוקרת, כותבת ומרצה על מיניות.

והם חיו באושר עד עצם היום הזה … מערכת יחסי שליטה 24/7 – איך לשמר ולתחזק יחסי שליטה בזוגיות ארוכת שנים (BDSM) – פנטזיות בדסמיות ,כמו סרטים רומנטיים, נגמרות בתחושה אופטימית שהקשר המופלא ישתמר לעולמים. יחסי שליטה בתוך זוגיות ארוכה מביאה איתה אתגרים נוספים מעבר לאלו שגם ככה קיימים בכל זוגיות. בהרצאה נדבר קצת על טעויות נפוצות בבניית מערכת שליטה בזוגיות , האתגרים הקיימים והדרכים להתמודד איתם כדי לשמר את השליטה בתוך יחסי השליטה לאורך השנים. 

קובי, Phd, הוא חבר ותיק בקהילת הבדסמ בארץ, חי ומממש בדסמ שנים רבות מאוד. כתחביב, קובי חוקר ומרצה על נושאים רבים בתחום הבדסמ והמיניות האלטרנטיבית . בוגר כנסי בדסמ ומיניות אלטרנטיבית רבים בעולם. ב- 20 שנה האחרונות חי במערכת יחסים בדסמית 24/7 פוליאמורית.

פגיעות מיניות בבדסמ (BDSM) –  פגיעה מינית בתוך בדסמ יוצרת מילכוד מורכב ורב מימדים. ההרצאה תתייחס לדפוסים ולחויות של פגיעות מיניות, גורמי סיכון וקשיים יחודיים הקשורים לעולם הבדסמ. וגם כלים להתמודדות אישית של נפגעימות, כלים לסיוע של מעגל תומך, כלים/גישות למטפלימות וחברימות.

דפנה פעילה בקהילת הבדסמ הישראלית משנת 1994. מנהלת שותפה של קבוצת שרב לדיון, מייסדת שותפה של המאנצ'ים בישראל משנת 2001, נמנית בין מייסדי קבוצת קשורימות משנת 2014 ועד היום, נמנית בין מדריכי קורס DM הראשון בישראל. דפנה היא מטפלת ומנטורית כבר 16 שנים.

הסכמות והסכמים ביחסים א.מונוגמים (א-מונוגמיה) – מהי הסכמה, אילו סוגי הסכמים יש, למה ומתי צריך הסכמות והאם כל הסכמה צריכה הסכם כתוב וחתום? עו"ד אדוה ננטל מגשרת ויועצת זוגית תציג כיצד הסכמות והסכמים יכולות להשפיע על מערכת היחסים שלכם, דרך הצגת סיטואציות אמתיות מחדר הגישור והייעוץ הזוגי שלה. 

עו"ד אדוה ננטל, מגשרת ויועצת זוגית מלווה זוגות ומשפחות אלטרנטיביות 15 שנים.

הריון וקינק (BDSM) הגוף משתנה מאוד בהריון, ואיתו גם הנפש. נלמד מה אפשר ורצוי לעשות במהלך ההריון, וממה כדאי להימנע. 

תומא דאב היא בלוגרית בתחום הקינק, אקטיביסטית, מנהלת "מרחב בטוח לבדסמ" ואמא לתינוק שובב 😁

בא ממקום רע – בדסמ ככלי להתמודדות וריפוי (BDSM)  – בדסמ מקושר בתיאוריות שונות עם פגיעות שונות והתעללות בילדות. בעוד שהמחקר מראה כי אין מתאם בין עיסוק בבדסמ לבין רקע כזה, ישנם אנשים אשר עבורם בדסמ משמש כלי לריפוי והתמודדות עם סוגיות שונות. פגיעה מינית, חוסר שוויון מגדרי ואף חולי, הופכים בזכות בדסמ מהתמודדות לעונג.

שי שפיצן, עובד סוציאלי MSW בהתמחות משפחה, בדס"מי ולא-מונוגמי, מנכ"ל מייסד במרכז למיניות אלטרנטיבית ומטפל ביחידים וזוגות.

הריאיון הגניטלי: לתת קול לאיברי המין (כללי)

מתי בפעם האחרונה דיברתםן עם איברי המין שלכםן? או של הפרטנר.ית? אי-פעם שאלתםן את איברי המין עצמםן איך הםן אוהביםות שמסתכליםות, מדבריםות, ונוגעיםות בהםן? והאם אפשר לעשות חקירה שכזאת עם אנושיות, עם גבולות וללא החפצה? אתםן מוזמנימות להדגמה של "הריאיון הגניטלי", בו נדגים את הדברים הללו.
למי זה מתאים? למי שמעוניינים במפגש מיני עם פרטנר.ית חדש.ה, למי שרוציםות להעמיק את היחסים עם פרטנר.ית מוכר.ת, למי שסקרניותים להכיר יותר לעומק את איברי המין שלהםן עצמםן, ולא.נשות טיפול שמעוניינים להרחיב את הכלים הטיפוליים שלהםן. הריאיון הינו קוויר וטרנס-פרנדלי, ומותאם לכל המגדרים.

מורן בודנר הוא פסיכותרפיסט גופני ומנחה סדנאות, שמתמקד בחוויה הגופנית-רגשית-מינית של א.נשים מגוונים מגדרית: קוויריותים, טרנסיםות, א-בינאריותים וכל מי שנמצאיםות בחקירת זהותםן המגדרית. בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה, ומשלב שיחה ועבודת גוף. מעביר סדנאות בארץ ובחו"ל  בכנסים, פסטיבלים ועבור עמותות שונות. בנוסף, הינו טרנסג'נדר א-בינארי, שמאמין ביצירת מרחבים המאפשרים חקירה עמוקה עבור כל המגדרים.

הריפוי שבהתמסרות (BDSM) – דוסטויבסקי :״ אין דבר יותר מרפא לבן באנוש מאשר למסור את הכוח שלו״. השוני בין לקיחת הכוח לבין מסירה שלו בצורה מודעת ובטוחה , יכול לגרום לתחושת העצמה אישית עמוקה, עונג וריפוי. להכיר בהבדלים בין שליטה מדומה לבין שליטה פנימית אמיתית ואת ההשפעה שלה על מגוון האספקטים בחיים דרך מופע המיניות שלנו.

טלי זמיר אישה שאינה תלויה בדבר. אמא , יזמית עיסקית ומטפלת דרך נטרופתיה, רפלקסולוגיה, ארומתראפיה והילינג. הרבליסטית קלינית ובעלת הכשרות בשדה המיניות. מנהיגה אנשים לחיות בדרך של ״ אני ראוי.ה״ מתרגלת חמלה אנושיות והתמסרות מדי יום. ליאת ליליאן לוי חוקרת טבע, אומנויות אהבה, תרבויות, ורפואות בהשראת מסורות החכמה הקדומות. מלמדת מסלולי חניכה והכשרות מטפלות בתחום ריפוי מיני נשי, זכרי וזוגי בדרך הטבע. מלווה סופרוויז’ן מורים ומדריכים חדשים וותיקים בתחום המיניות האלטרנטיבית.

יד שמינית מרופא – ריבוי פרטנרים בראייה רפואית (א-מונוגמיה) – על האתגרים והקשיים בהתנהלות בריאותית נכונה עם פרטנרים מרובים, בדגש על זיהומים המועברים במגע מיני, מניעה, אבחון וטיפול. בהרצאה יינתנו כלים פרקטיים להתנהלות מינית בריאה בקהילה. *ההרצאה עצמה אינה מהווה ייעוץ רפואי אלא מספקת מידע כללי בלבד, תוך התבססות על מקורות מידע הזמינים לכל

ד”ר אריק דוד, רופא ואיש הייטק, בעל תואר .B.Sc בביואינפורמטיקה ו-M.D. ברפואה. מתמחה בגינקולוגיה, חוקר בתחום הפיזיולוגיה של המיניות, פעיל בנושא הסברה רפואית והנגשת מידע רפואי אמין ומהימן, הן בקרב צוותי רפואה וסיעוד והן לקהל הרחב.

סקס-טק – טכנולוגיה ליצירת מיניות אלטרנטיבית (כללי) – אנחנו רגילים לראות טכנולוגיה כגורם שפוגע באינטימיות שלנו ומרחיק אותנו, אבל טכנולוגיה עשויה גם להוות כלי שמסייע לנו לחקור מיניות מכיוונים חדשים ולאתגר את התפיסות שלנו על אינטימיות ומיניות. האם ניתן לגעת דרך מציאות מדומה? האם אפשר להתאהב באינטליגנציה מלאכותית? האם ניתן לקיים יחסי מין ללא גוף? בהרצאה זו אציג את תחום ה"סקס-טק" ואסקור פרויקטים שונים בתחום המבקשים לאתגר, לחדש ולהעצים את המיניות האנושית. 

מיה מגנט היא מחנכת מינית, אמנית פרפורמנס ואשת חינוך. במסגרת התואר השני בתוכנית לטכנולוגיה בחינוך באוניברסיטת חיפה, חקרה יוטיובריות שעוסקת בחינוך מיני. דרך אמנות, מחקר וחינוך מיה עוסקת בהשפעה של טכנולוגיה על חיינו ובחיבור בין טכנולוגיה, אינטימיות ומיניות. מיה עובדת בתחום ה-ed tech ומרצה בנושא מיניות וטכנולוגיה ומיניות של בני נוער ברשת.

איך הסכמה עלולה להרוג לכם את המיניות (כללי) – בסקס מודע מדברים הרבה על הסכמה אבל גם סקס מריצוי הוא סקס בהסכמה רק הוא בהסכמה כלפי חוץ בעוד הגוף של האדם המסכים בעצם אומר "לא" בזמן שהלא הזה לא מדובר ברגע האמת או מדובר אבל האדם בכל נכנס למיניות "מרצונו". כמעט בכל זוגיות ארוכת טווח אנשים עושים לפחות מדי פעם סקס מריצוי, ובמקרים לא מעטים מתישהו עושים הרבה סקס מריצוי. בהרצאה נדבר על הסיבות לכך, מדוע הסכמה לא מספיקה ואיך ריצוי עלול לייצר פערים במיניות ולהרוג את התשוקה לחלוטין.

מאשה הלוי, מנחה מינית וזוגית. מטפלת זוגית בשיטת מובחנות, מגשרת בשיטת תקשורת מקרבת, אקטיביסטית של מערכות יחסים חופשיות, מחברת הספר 'לחיות פתוח', א-מונוגמית.

אוטונומיה, הסכמה וקינק (BDSM) – לרוב העיסוק באתיקה בקהילות קינק מנסה לתת כללים מוכתבים מראש אשר יאפשרו מרחב בטוח, אך מעט נידון בשאלה מהם הערכים והדברים שאנחנו מקדמים בעזרת הכללים הללו. בכל הקשור ביחסים ובהסכמה, מושג מרכזי אשר מנחה את השיח הפילוסופי הוא האוטונומיה והוא מוביל אל השאלות הבאות: האם הפרטנרית משקפת ב"כן" את הרצון האמיתי שלה? האם יש גבולות למה ניתן להסכים לו במסגרת יחסים בין-אישיים? האם זה מן הראוי להאציל סמכות על גופי לאדם אחר? האם ראוי שאהיה ל"חפץ" או ל"עבד"? בהרצאתי אדון במה שיש לפילוסופיה לומר לנו על אוטונומיה ועל התנאים להסכמה, כך שבמפגש עם הפרטנט/ית שלנו נוכל לו רק להסכים אלא גם להבין את המשמעויות ואת ההשלכות של ההסכמה. 

אלי בנימין ישראל הוא דוקטורנט לפילוסופיה באוניברסיטת טמפל (פילדלפיה, ארה"ב) העוסק באתיקה, היסטוריה של הפילוסופיה ופילוסופיה של הסקס והאהבה. הוא למד את התואר הראשון והשני בחוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא כעת כותב על הסכמה ואוטונומיה בפנטזיות אונס. בנוסף, הוא חבר בוועדת Consent Counts של ה-NCSF (National Coalition for Sexual Freedom) ופעיל ב-SPSL (Society for the Philosophy of Sex & Love).

הסדנאות והמנחות (60 דק')

* יתכנו שינויים בתוכניה

מי שמביט בי מלפנים לא יודע מי אני (BDSM)  – 10 משתתפות.ים. הסדנא מבקשת לבחון את שני תפקידי ה"עצמי", כפי שהם באים לידי ביטוי במציאות היומיומית ובמציאות הבדס"מית. הסדנא תשלב כלים מקצועיים מתחום הטיפול באמצעות אומנות ותזמין חקירה של המרחב המעברי ושל נקודת המפגש בין שני העולמות כפי שאלו ישתקפו בתוצרים של המשתתפים.

לילך אריאלי, מטפלת באמצעות אומנות M.A.A.T, עוסקת בחינוך מיני לילדים ונוער, מנחת סדנאות במרכז למיניות אלטרנטיבית, ותומכת בנרמול תחומי קצה כמו בדס"מ, א-מונוגמיה ופסיכדליה.

כאן מותר לקנא (א-מונוגמיה) – 15 משתתפות.ים. מרחב שבו נוכל להאט, להכיר ולנוע עם התחושות והרגשות שלנו, בינהם הקנאה. בסיוע כלים מעולם הפסיכודרמה נוכל להיפגש עם הקנאה, לאפשר לה ביטוי ומקום ואולי גם להבין טוב יותר את סביבת המחייה שלה, אותנו.

שחר נאמן, (M.A) מטפלת בפסיכודרמה ומנחה קבוצות, בוגרת הכשרת המרכז למיניות אלטרנטיבית, תלמידה לטיפול מיני באוניברסיטת חיפה.

סדנה חוייתית בהעברת שליטה (BDSM) – 15 משתתפות.ים העברת שליטה (Power Exchange) נמצאת בלב של פעילויות בדסמיות. לחלקנו היא מובנת מאליה, לאחרים היא תעלומה. הסדנה מיועדת ליצור מרחב בטוח שבו יוכלו המשתתפימ.ות להתנסות רכה במהות של העברה של שליטה. בסדנה נשוחח על התפקידים של כוח ושליטה, מהי העברת שליטה, משמעות ומהות, נתנסה בהעברת שליטה ללא כל ציוד או אביזרים מיוחדים ונדבר על החוויות של המשתתפים בסדנה. 

דפנה ודן, פעילים בקהילת הבדסמ הישראלית משנת 1995. מנהלים שותפים של קבוצת שרב (בעבר), מייסדי המאנצ'ים בישראל בשנת 2001, נמנים בין מייסדי קבוצת קשירות קשורימות משנת 2014 ועד היום, נמנים בין מדריכי קורס DM (שומרי מרחב מיני) הראשון בישראל.

לחוש ולנוע את החופש להיות מי שאני – החוויה הגופרגשית של המרחב בין השונות לשייכות (כללי) – 25 משתתפים.ות. בסדנא נתחבר אל החוויות הגופרגשיות המעצימות של המסע אל עבר החופש להיות מי שאנחנו. איך חשות ומרגישות ונראות המשיכה המינית והרומנטית שלנו, הזהות המגדרית שלנו, התשוקות שלנו, הפרקטיקות שלנו, סוגי מערכות היחסים שלנו, והאהבה שלנו – שהם פשוט לא "כמו כולןם"? איך אנחנו נעים.ות את הנצחונות והכוחות, העוצמה והעונג, הייחודיות והגאווה שלנו? בסדנא נפגוש בחלקים המגוונים האלה בתוכנו – עם הרבה הקשבה, בעיניים טובות, בדרך סקרנית ומשחקית, ובתוך מרחב נושם לחקירה. הסדנא פתוחה לכל מי שחווה את המסע של היות שונה ברבדים עמוקים של חייו.ה, ובמיוחד לקהילות האלטרנטיביות – הלהטבפא"ק, הא-מונוגמיה, הבדס"מ, הקינק והפטיש, הנוירודייברג'נט, הא-הורות, ועוד.  

איילת נתן, אני מטפלת בפסיכותרפיה מבוססת גוף, מתמקדת בחוויה הגופנית-נפשית הלהטבפא"קית והאלטרנטיבית – שבבסיסה החופש להיות מי שאנחנו – על האתגרים והטראומות, ועל המתנות והריפוי. מנחה סדנאות, מרצה ומעבירה הכשרות למטפלימות וא.נשי חינוך בנושאים אלו. לסבית וקווירית, א-מונוגמית, בדס"מית וקינקית, א-הורית ועוד מלא הגדרות. נעה בתוכן ומתוכן בדרך להיות מי שאני, כך בפשטות וללא הגדרות.

מי זכאי.ת להנחה? חברות ועמיתות איט"מ ותלמידות במוסדות המוכרים על ידי איט"מ; מתנדבות, עובדות ותלמידות ב'דלת פתוחה'; מתנדבות עובדות ותלמידות של 'לדעת – לבחור נכון'; עובדות ומתנדבות ב'מעברים לקשת הטרנסית'. מתנדבות ומטפלות במרכז למיניות אלטרנטיבית.