מקורות מידע חיצוניים בנושאי מיניות, יחסים ומגדר

בעולם רחב ומגוון של ידע על מיניות, מגדר ויחסים, לעיתים קרובות ניתן למצוא את עצמנו מבולבלים או מבולבלות בין השפע האינסופי של המידע. במרכז למיניות אלטרנטיבית, אנו מכירים בחשיבות הגישה למידע איכותי ומונגש.

 ישנם רבות ורבים בארץ שעוסקים ועוסקות ביצירה ובהנגשה של ידע זה לקהל הרחב, ובחרנו לקחת חלק פעיל במאמץ זה.

אנו מאמינים שחשוב לאסוף ולשתף את המידע הזה, ולכן אנחנו פועלים להרחבת מאגר הידע שלנו תמיד. 

אם אתן או אתם יוצרים או יוצרות מידע רלוונטי – טקסטים, וידאו, פודקאסטים, וידאו וכיוב' – אנחנו מזמינים אתכם לשתף אותנו.

 חלק מהיוצרות של מקורות המידע השתתפו בפעילויות שלנו בתור מתנדבות ומתנדבים או שעברו את ההכשרות שלנו.

למרות המאמץ הרב לאיכות ולדיוק, חשוב לנו להדגיש שאנחנו לא יכולים לקחת אחריות על המידע שלא יצרנו בעצמנו. אנו מזמינים אתכם ואתכן לגלוש, לקרוא, ולהעשיר את הידע, תוך שימוש בשיקול דעת אישי בכל פעם.

יחד, נוכל להמשיך ולבנות קהילה מעוררת השראה, מודעת, ותומכת, שבה כל אחד יכול למצוא את מקומו ולגלות את עולמות הידע הנרחבים של מיניות, יחסים ומגדר.

"שיט של אחרים" הוא הפודקאסט שמביא את החוויה של לשבת עם חבר'ה ולדבר על הכל – מזוגיות ועד דירות שותפים, עבודה, מיניות, ועוד קטעים מהחיים שלכם. יהב ארז וסיון לוטן פותחות את המיקרופונים לפניות אנונימיות מהקהל, וביחד, בקוקטייל של אמפתיה, הומור וסגנון, הן מנסות לתת לכם פתרונות, רעיונות והשראה. זה לא רק פודקאסט, זו הזדמנות להרגיש שאתם לא לבד בסיפור שלכם, ואולי אפילו לגלות שלכולם יש את ה"שיט" שלהם. מתאים לצעירים ולצעירות בגילאי 20-45, וכן, גם לכל מי שמחפש קצת נחמה, צחוק וחברות בעולם של היום.

מגישות

סיון לוטן – עו"ס תואר שני, מטפלת מינית מוסמכת, מרצה ומחנכת למיניות חיובית. מרצה ראשית ורכזת אקדמית בלימודי התעודה "חינוך למיניות" בעמותת דלת פתוחה. אחראית על חינוך למיניות מיטיבה בחברת סייף סקול, מרצה במחלקה לעו"ס באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת בן גוריון. 

אנחנו גאות.ים לספר שסיון סיימה ב-2021 את הקורס שלנו להכשרת מטפלות.ים לעבודה עם מיניות , מגדר ויחסים מתוייגים והיא מופיעה באינדקס שלנו

יהב ארז – בוגרת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר ותואר שני בתכנית למדע, טכנולוגיה וחברה באוניברסיטת בר אילן (STS). חוקרת עצמאית את התודעה הפרטית והקולקטיבית, ויוצרת הפודקאסט תודעה רבה ו- Disillusioned.

כמו שאפשר לראות, לשיט של אחרים יש מקום מיוחד אצלינו במרכז וגם לנו יש מקום מיוחד בפודקאסט. אנחנו מזמינות.ים אתכן.ם להינות מפלייליסט שהמגישות הכינו, בתוכו איזכורים והשתתפות של המרכז ופרקים אחרים בנושאים רלוונטיים.

 

 

 

לכל הפרקים של "שיט של אחרים" עם סיון לוטן ויהב ארז בכל הפלטפורמות

 

 

 

לפלייליסט בספוטיפי

 

רשימת הפרקים בהם המרכז מאוזכר – הרשימה עדכנית לחודש פברואר 2024

 

 

פרק 179 – יש לי פטיש לפופיק

טופו טסה לחו״ל ונפרדה מבן הזוג שלה אבל עכשיו רוצה לחזור והוא לא רוצה לדבר איתה, וקסם המים חווה בושה מזה שיש לה פטיש לפופיק של אחרים והיא לא יודעת איך לתווך את זה לפרטנרים המיניים שלה. 

 

פרק 177 – אחותי מדברת מגעיל להורים שלנו

פונה ראשון מרגיש שהוא לא יכול או רוצה להיות חלק מהאווירה המינית בסביבה שנמצא בה כסטודנט, ולא מבין למה הוא כל כך נרתע מזה. פרח מרגישה רע עם איך שאחותה הגדולה מתייחסת להורים שלהן, ומצד שני לא יודעת איך לדבר איתה על זה. 

 

פרק 166 – לספר לאשתי שהאקסית שלחה הודעה?

אבשלום קיבל הודעה מהאקסית שלו שאמרה שהיא מתגעגע אחרי שהוא ביקש שלא יהיו בקשר, והוא תוהה אם לספר לאשתו. טייגר לילי וגברת איקס רוצות להכניס קצת גיוון לחיי המין שלהן עם בני הזוג שלהן, ותוהות איך להנגיש להם את הבדסמ/צעצועי מין. 

 

פרק 161 –  האם לסגור בחזרה את היחסים?

יעל דקלבאום ובת הזוג שלה החליטו לפתוח את היחסים, ועכשיו בת הזוג רוצה שהן יסגרו והיא רוצה להמשיך. טיילור סוויפט נמצאת במערכת יחיסים שבה היא נמצאת לרוב אצל בן הזוג שלה ומרגישה שהיא מאבדת את עצמה בקשר ושאין לה באמת בית אמיתי ויציבות וחוששת שהיא מפחדת להיות לבד. 

 

פרק 143 – יש לי כאבים בזמן זקפה

אדי סובל מכאבים בזמן הזקפה, מה שמונע ממנו להגיע ליחסים אינטימיים עם נשים, ואפילו לאונן. הוא תוהה האם, ואיך, אפשר לקיים יחסים מיניים במצב כזה, ומנסה להתגבר על הבושה שמתלווה לכך שהוא בתול. בלן נמצאת במערכת יחסים עם גבר שנמצא בנישואים פוילאמוריים וחוששת לספר להורים שלה. 

 

פרק 124 – מפריע לי לראות שהאקסיות המשיכו הלאה

ל״כבר ילד גדול״ מפריע לראות שלאקסיות שלו יש בן זוג חדש, גם אם זה הוא שסיים את הקשר והוא מבקש עזרה בהתמודדות עם זה. לליאל יש פטיש בשם אפרוקטופיליה (גירוי מיני משמיעת גזים של הפרטנרית), והוא תוהה האם יש דרך שבה הוא יכול לממש את הפנטזיות שלו בהקשר הזה, מבלי לפגוע בנשים. 

 

פרק 119 – צרות של עשירים

אנסטסיה באה ממשפחה עשירה ומיוחסת אבל מסתירה את זה מכל החברים שלה גי חוששת שאם יידעו את, לא יסמכו עליה ויתרחקו ממנה. לוי ואשתו חווים משבר מתמשך שבמסגרתו תפס אותה ״על חם״ בוגדת בו ועכשיו יש לו התקפי חרדה מרוב שלא מצליח להוציא את התמונה מהראוש, אבל הוא מחפש דרך לאחות את הפצע כי לא מוכן לוותר על הקשר.

 

פרק 113 – לא אוהב את זה שאני א-מיני

הבוסית של פולי ממש מסריחה והיא סובלת מזה שצריכה להיות לידה הרבה ואין לה מושג מה לעשות לגבי זה. ג׳יימס מודאג מזה שמאז שהבין שהוא א-מיני, הוא לא מרוצה מזה ואין לו שום גאווה בזהות הזו. 

 

פרק 102 – מתביישת לספר על הפטיש שלי 

לטינקרבל יש "פטיש" לדיגדוגים והיא רוצה לשלב אותם בסקס, אבל היא מובכת לדבר על זה עם בן הזוג שלה ולא יודעת איך לעשות את זה. פמלה לא  מרגישה שלמה עם הגוף שלה, ספציפית בגלל שיש לה חזה גדול אבל היא יודעת שאם תעשה ניתוח היא עדיין לא תרגיש שלמה עם עצמה ולכן מנסה למצוא דרך להגיע להשלמה עם הגוף שלה ולשפר את הדימוי גוף שלה.

 

פרק 98 – מאוהב בה ולא מצליח להתנתק ממנה

טד מאוהב במישהי שלמדה איתו בעבר ועכשיו שוב מצא את עצמו באותה כיתה איתה ועם בן הזו שלה וזה רודף אותו והוא לא מצליח לשכוח ממנה. מולאן נמצאת בזוגיות מאושרת כבר שנים, אבל סובלת בסקס ושום דבר לא עזר. כשפתחו את היחסים, נכנסה לרכבת הרים וגילתה את המיניות שלה מחדש, רק עם אנשים אחרים ולא איתו.

 

פרק 80 – איך לגרום להם להתאהב בי?

יהודית תמיד מתאהבת באותו טייפ קאסט של גברים שברגע שעולה להם, מאוד מהר יורד להם ממנה והיא תוהה איך לגרום להם להמשיך לעוף עליה לטווח הארוך. יושב על הגדר יותר יציב ושמרן, ואשתו יותר נפש חופשייה ובשנים האחרונות החליטה שבא לה לפתוח את היחסים אבל הוא חושש מזה מאוד. 

 

פרק 77 – יחסים פתוחים זאת לא תחרות

רוני סופרסטאר נמצאת במערכת יחסים פוחה ומאוד אוהבת עם בן הזוג שלה. הוא מצליח למצוא חיבור מיני מדהים עם הנשים האחרות איתן הוא שוכב, ואילו היא מרגישה שאף אחד לא משתווה אליו בתחום המיני. היילי התחילה את דרכה המינית באופן שכלל הרס עצמי ועכשיו מנסה לשקם את עצמה מהדפוסים הישנים וצריכה עזרה. 

 

פרק 62 – לא מצליח להגיע לאינטימיות עם נשים

שפויה ומסכימה גילתה את עולם ה-בי.די.אס.אם ומאז שנפרדה מהפרטנר שגילה לה אותו, מרגישה שכולם לא מרגשים אותה כמו שהוא ריגש אותה ותוהה אם להישאר בעולם הזה או לא, ונוב 18 לא קיים יחסי מין ומאוד רוצה קשר אינטימי עם אישה אבל מוצא את עצמו נדחה שוב ושוב על ידי נשים.

 

פרק 54 – לא יודעת אם סקס בידיאסמי טוב לי או לא

לטינקרבל טראומות ואתגרים בהקשר של מיניות בעברה, והיום נמצאת בקשר בעיקר מיני, שמתבסס על סקס אלים. מצד אחד זה מעורר אותה מינית, ומצד שני התחילה לחוות התקפי חרדה ולא יודעת אם להפסיק ואיך להתמודד עם זה. פיליפ, בזוגיות טובה שהוא לא רוצה לפרק, מבין שהוא נמשך לחבר הכי טוב שלו אבל לא יודע האם ואיך לספר לו את זה.

 

פרקים בהם המרכז למיניות אלטרנטיבית איננו מופיע, אך הם עוסקים בנושאים הקשורים לו: 

 

פרק 29 – פוליאמורי אבל חושש

ווילי הבין שהוא פוליאמורי אבל חושש מאיך ייראו מערכות היחסים שלו, איך יקים משפחה, איך יסביר לסביבה והאם בכלל זה אמיתי או רק השפעות מבחוץ, ובלאקי פגשה סוף סוף גבר מפותח רגשית ושמתאים לה, אבל הוא לא שאפתן כמוה.

 

 

פרק 108 – בזוגיות מאושרת אבל רעבה לעוד

רעבה לעוד בזוגיות מאושרת כבר 3 שנים עם החבר הראשון שלה, אבל עובדת בבר ומרגישה נחשקת ורוצה לעוף על החיים שלה ומצד שני לא רוצה להיפרד מבן הזוג. קאלי בזוגיות כבר שנתיים וחצי, אבל בחודשיים האחרונים היא ובן הזוג פתחו את הקשר והיא הבינה שנמשכת גם לנשים ותוהה אם היא צריכה להיפרד ממנו.

 

פרק 81 – מפנטז על טרנסיות

ערן הסקרן התחיל לפנטז על סקס עם טרנסיות והיה רוצה להכיר מישהי טרנסית, אבל כל פעם שחיפש מצא רק אתרים של זנות ולא מעוניין בזה. דונה מרטין בימים אלו מסיימת תואר שני והחליטה לצאת מהאקדמיה ולהיכנס לשוק העבודה, וגם לעבור לתל אביב. אבל המעבר וחיפוש העבודה ממש מורידים לה את החשק ואת האנרגיה.

 

סקס אפיל עם לורי שטטמאור חושף ומעמיק בשאלות וסוגיות בנושאים מוגוונים סביב מיניות, יחסים ומגדר. 

בפודקאסט שלה לורי מביאה בכל פעם אורחת או אורח לדבר על זווית אחרת במיניות. בהומור, אינטלגנציה ויצריתיות לורי מוציאה מהמרואיינים שלה מידע מסקרן ושימושי בכל פרק. 

אם אתם.ן רוצים.ות לבלות שעות בלמידה מהנה והרחבת האופקים שלכם ובשיפור האינטימיות שלכם, סקס אפיל הוא בשבילכם!

לעמוד הבית של סקס אפיל עם לורי שטטמאור 

 

סימנים- פודקסט על בדסמ
דורותי עוץ ואלינור ריגבי בשיחה פתוחה, כנה חשופה וחסרת מעצורים מנקדות מבטן על עולם הבדסמ והקינק.
הפודקאסט נותן למאזינים שרק מתחילים את דרכם בעולם השליטה, כמו גם לבדסמים וותיקים הצצה לעולמן של אלינור ודורותי, חברות טובות, קינקסטריות, נשלטות וחובבות תרבות מושבעות.
כל פרק בפודקאסט צולל לתוך מושג, פרקטיקה, או היבט אחר בתוך עולם השליטה והפטיש. מעקרונות בסיס, גבולות, פרקטיקות שונות ומשונות, פרופילי סיכון, בגדי פטיש, דיונים מוסריים, מראויינים ומראויינות אנשי ונשות מקצוע הנוגעים בעולם השליטה ועד שבירת מיתוסים, הקשרים היסטוריים ותרבותיים עובדות כיפיות והמון הומור.
ל"סימנים" קבוצת מאזינים הגדלה מיום ליום וכן קבוצה שבה מתקיימים דיונים ערים בנוגע לתכני הפרקים.
כל אלה מאפשרים שיח מנרמל, שפוי ובטוח על בדסמ.

 

פודקאסט סימנים בסימפל קאסט

פודקאסט סימנים בספוטיפיי

פודקאסט סימנים באפל

פודקאסט סימנים בגוגל

 

 

מיניות מדוברת – שיחות על מיניות בגובה העיניים

הצטרפו אל רוית רבינא, היועצת המינית בפודקאסט 'מיניות מדוברת – שיחות על מיניות בגובה העיניים', שנועד להפיץ ידע אמין בדרך אל מיניות מודעת ומהנה:

איך גבולות יכולים לסייע לנו? מה קורה כשמשימתיות ומטרתיות מנחות את המיניות שלנו? מה אומרים המחקרים ומה אומרות הנשים על השפיכה הנשית? מה באמת קורה בהקשר של המיניות בחברה החרדית? טנטרה, מיינדפולנס, BDSM, מיניות גברית אחרת, משחקיות ומגע מודע – כל אלו הם רק חלק מהנושאים שכבר עלו בפודקאסט הזה.

בכל פרק מארחת רוית אורח או אורחת לשיחה פתוחה על עולמות המיניות והיחסים, כדי לספק ידע, שיסייע לכםן לשפר את החיבור למיניות ואת ההנאה ממנה.
האזנה נעימה.

רוית רבינא סיימה אצלינו בשנת 2022 השתלמות פרטנית לעבודה מקצועית עם אוכלוסיות BDSM ויחסים לא-מונוגמיים 

 לינקים להאזנה למיניות מדוברת עם רוית רבינא

ספוטיפיי

אמאזון

אפל

גוגל

 

פוליקאסט עוסק בא-מונוגמיה וגם מרחיב את היריעה. הרבה מהפרקים נוגעים בנושאים הנוגעים לא-מונוגמיה כמו משניות, איך לנווט את הרצון לפתוח, קונפליקטים בא-מונוגמיה ועוד. פרקים אחרים נוגעים בנושאים רחבים יותר כגון ההשפעה של מבנה הדירה המודרנית על צורת מערכות היחסים, רכושנות, ההפרדה בין מיניות-רומנטיקה-זוגיות. ונוגע גם בנושאים אחרים כמו דיסתימיה, חרטה, טראומה ורוחניות, להינות מהדרך גם כשקשה, שאלות על הערכים והרצונות שלנו ועוד. התפיסה שלי היא א-מונוגמית, קווירית ושואלת שאלות, נושאים אלו וגישה זו משפיעים על האופן בו אני ניגשת לנושאים השונים. חלק מהפרקים אני לבד, ובחלק יש לי אורחות ואורחים.

נועה פז – א-מונוגמית כבר עשור, ביסקסואליות, מאמנת אישית, מנחת סדנאות ופודקאסטרית. בכל תקופה מגלה תחום עניין חדש ונהנית ללמוד איתו ולשלב אותו בדברים השונים שאני עושה. מאמינה שמותר לנו לשאול שאלות על הסטטוס קוו והברור מאליו וליצור לעצמינו את המסלול שמתאים לנו כדי להגביר סיפוק, הנאה ומשמעות לחיינו.

נועה פז עברה אצלינו הכשרת מנחים למעגלי שיח בשנת 2019 והוביל מעגלי שיח וקבוצות תהליכיות במרכז למיניות אלטרנטיבית

קישורים לפוליקאסט עם נועה פז

ספוטיפיי

אפל 

קסטבוקס

גוגל פודקאסט