מסכימים - סדנא ליצירת הסכמות במערכות יחסים א-מונוגמיות

ניהול מערכת יחסים א-מונוגמית עשויה להיות אתגר מורכב. 

איך נדע מהו סגנון הא-מונוגמיה המתאים לנו ביותר? 

מהי הדרך לאזן בין הצורך בחופש לבין הצורך בביטחון?

כיצד ניתן להתמודד עם רגשות כגון פגיעות, קושי וקנאה מבלי לשבור את הכלים?

רבים מהמעוניינים לפתוח את מערכת היחסים, מגששים באפילה סביב סוגיות אלו. 

בעולם שבו ברירת המחדל היא מונוגמיה, רבים מתקשים לעשות את המעבר, תפיסתית ומעשית, באופן נטול מהמורות ודרמות.

הסדנא "מסכימים" נועדה עבורכם, זוגות שמתחבטים סביב תהליכי שינוי במערכת היחסים. יכול להיות שאתם רק מדברים על פתיחת היחסים, אולי כבר עשיתם צעדים ראשונים ביחד ולחוד, אבל אתם מרגישים שלא תוכלו לעבור את התהליך הזה לבד. בסדרה של 5 מפגשים נעזור לכם לעשות סדר בסוגיות המרכזיות שמעסיקות זוגות במצבכם. תחשפו לתכנים חדשים, תשאלו את עצמכם שאלות ותלמדו איך ליצור הסכמות שמותאמות למערכת היחסים שלכם.

בין הנושאים שבהם נעסוק:

  • היכרות עם פרקטיקות שונות בא-מונוגמיה
  • איך מתנהלים כאשר קיימת אי-סימטריה בין בני זוג?
  • זיהוי צרכים אישיים וזוגיים וכיצד לנהל עליהם שיח מבלי לעורר התנגדויות
  • כיצד מאזנים בין הצורך באוטונומיה לבין הצורך בשותפות
  • זיהוי סימנים להתנהלות א-מונוגמית פוגענית וכיצד נשמר מפניהם
  • כיצד מייצרים הסכמות גמישות 

למי מיועדת הסדנא ומה יקרה שם? 

הסדנא מיועדת לזוגות אשר מתלבטים לגבי אורח החיים הא-מונוגמי המתאים להם ומעוניינים להגיע להסכמות שיאפשרו לזוגיות להמשיך להתקיים באופן מיטיב. הסדנא תתקיים במתכונת של שיח קבוצתי מונחה על מנת לייצר הבנה והפנמה של התכנים מחד, לצד מרחב לעיבוד רגשי מאידך. הסדנא תהיה מלווה בסיפורי מקרה, סימולציות וכן משימות לעבודה בבית על-מנת שתוכלו לגבש את ההסכמות המתאימות למערכת היחסים שלכם. אנו נשים דגש על אוירה קבוצתית פתוחה, מכילה ומאפשרת שתעזור לכם להרגיש בנוח להשתתף ולהיחשף. כמו כן, מספר המקומות מוגבל (עד 14 משתתפות.ים) על מנת לייצר מרחב אינטימי שמאפשר שיח משמעותי.

מנחות הסדנא:

  • עו"ד אדוה ננטל, בעלת תואר ראשון LL.B ותואר שני LL.M במשפטים, הינה עורכת דין הסכמית בתחום המשפחה, עוסקת בגישור משנת 2007, בנוסף עוסקת בייועץ זוגי בשיטה ייחודית שפיתחה על בסיס עקרונות הגישור. אדוה מרצה, מלמדת ומלווה זוגות צבעונים הטרו'-להט"ב | מונוגמים-א.מונוגמים | בדסמים- פטיש ועוד בתהליכים משפטיים-משפחתיים מחוץ לכותלי בתי המשפט, מתוך אג'נדה של הדדיות.
  • עו"ס רחלי טל-הדר, מנכ"לית שותפה במרכז למיניות אלטרנטיבית. רחלי בעלת תואר שני MSW בעבודה סוציאלית ודוקטורנטית בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת ת"א. כותבת, חוקרת ומרצה על מיניות. במסגרת תפקידה במרכז למיניות אלטרנטיבית רחלי מפתחת ידע, מעבירה הכשרות לאנשי מקצוע, ומייעצת לא.נשים שנמצאים בתהליכי שינוי בתחומי מיניות, מגדר ויחסים.

החיבור בין אדווה לרחלי משלב בין היבטים מהעולם המשפטי והגישורי של יצירת הסכמות, לבין העולם הטיפולי הנותן ביטוי להיבטים רגשיים של תהליכי שינוי במערכות יחסים. המפגש בין המנחות יוצר איזון וסינרגיה בתהליך הזוגי והקבוצתי, שבו כל אחת מהן מביאה זווית ייחודית מתוך הידע והניסיון המקצועי שלה.

פרטים נוספים:

הסדנא תיארך 5 מפגשים, 3 שעות כל מפגש (כולל הפסקה).

מתי? ימי ג' בין התאריכים ה-1.6 ועד ה-29.6, משעה 20:00 ועד 23:00.

איפה? Zoom

כמה עולה? מחיר מלא: 3,500 ש"ח לזוג. 

******עלות לנרשמים בהרשמה מוקדמת עד ה-5.5: 3,200 ש"ח******